Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma sprostować i przeprosić

Już nie tylko sprostowanie na łamach mrągowskiego tygodnika „Fakty Mazur”, ale także w najbliższym wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Sąd Apelacyjny w Białymstoku zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Olsztynie dotyczące umieszczenia w prasie przeprosin wójta gminy Sorkwity Józefa Maciejewskiego.

Obrońcy samorządowca w trybie przedreferendalnym wytoczyli redaktorowi naczelnemu „Faktów Mazur” trzy sprawy. Dwie pozytywnie dla wójta rozstrzygnął sąd w Olsztynie uznając, że dziennikarz celowo oczerniał Maciejewskiego.

Trzeci pozew, także dotyczący artykułów zamieszczanych w tygodniku postanowił jednak rozpatrywać w trybie normalnym, już po zakończeniu referendum w Sorkwitach, które odbędzie się w niedzielę 27 stycznia.

Postanowienie zmienił Sąd Apelacyjny w Białymstoku – mówi sędzie Janusz Sulima:

00:00 / 00:00

Redaktor Robert Majchrzak, nie zgadza się z wyrokiem, ale jak powiedział musi go wykonać:

00:00 / 00:00

Sąd nakazał też redaktorowi wpłacenie 2 tysięcy złotych na rzecz diakoni kościoła ewangelicko -augsburskiego w Sorkwitach. Robert Majchrzak został też obciążany kosztami postępowania.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Sorkwity, wyrok
Wnioski o upadłość Remedium

Do sądu rejonowego w Olsztynie wpłynęły dwa wnioski o upadłość spółki finansowej Remedium - jeden złożył wierzyciel, drugi przedstawiciel spółki - poinformował prezes Sądu Okręgowego w...

Zamknij
RadioOlsztynTV