Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wnioski o upadłość Remedium

klienci olsztyńskiej spółki finansowej Remedium szukają pomocy w prokuraturze i ABW

Do sądu rejonowego w Olsztynie wpłynęły dwa wnioski o upadłość spółki finansowej Remedium – jeden złożył wierzyciel, drugi przedstawiciel spółki – poinformował prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Wacław Bryżys.

Sąd ustanowił tymczasowego nadzorcę, który będzie badał sytuację finansową spółki. Złożony 2 stycznia wniosek od wierzyciela, zakłada możliwość zawarcia układu z wierzycielami. Drugi wniosek o upadłość przedstawiciel spółki złożył 16 stycznia.

Dziś do siedziby spółki przy ulicy Kajki w centrum Olsztyna zgłosiło się już kilkadziesiąt osób, które chcą odzyskać wpłacone na lokaty pieniądze. Wchodzą one pojedynczo do gabinetu prezesa Remedium, który informuje ich o sytuacji spółki.

Spółka oferowała kredyty hipoteczne, samochodowe, gotówkowe, inwestycyjne a także zakładanie lokat osobistych i dla firm, inwestowanie w energetykę wiatrową. Od jesieni ubiegłego roku klienci Remedium zaczęli mieć problemy z odzyskaniem ulokowanych tam pieniędzy.

Od września Prokuratura Okręgowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie działalności Remedium. Podjęła je po tym, gdy wpłynęło zawiadomienie z Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby reprezentujące spółkę. Także jeden z banków, w którym spółka posiada rachunek, zawiadomił, że klienci spółki mogą być wprowadzani przez nią w błąd.

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Remedium
Areszt za obrazę sądu

Za naruszenie powagi sądu na tydzień trafią do aresztu. Dwaj mieszkańcy Łomży, którzy przez sądem w Piszu mieli zeznawać jako świadkowie, na rozprawę stawili się kompletnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV