Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma służyć policjantom i mieszkańcom Warmii i Mazur. Urządzenie ratujące życie trafiło do Komendy Wojewódzkiej Policji

Fot. KWP

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie otrzymała automatyczny defibrylator zewnętrzny AED.

Defibrylatory to urządzenia, które pomagają wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Wystarczy otworzyć pokrywę, wcisnąć przycisk „włącz” i postępować zgodne z komendami głosowymi lub optycznymi.

Nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie otrzymał urządzenie od nadkom. Sławomira Koniuszego. Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego ZW NSZZ Policjantów przekazał je w imieniu Przewodniczącego Centralnej Komisji ds. Funduszu Prewencyjnego „Policja 2015”.

Urządzenie ma służyć policjantom i pracownikom policji garnizonu warmińsko-mazurskiego, ale również mieszkańcom Olsztyna i każdemu, kto odwiedzi stolicę Warmii i Mazur. Z jednej strony chodzi o to, że takie urządzenie zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców, z drugiej zaś – zwiększa skuteczność działań podejmowanych przez osoby ratujące życie.

– podkreślił nadkom. Sławomir Koniuszy.

Nadinsp. Tomasz Klimek zapowiedział, że dyżurni i pracownicy punktu przyjęcia interesantów przejdą szkolenie z zakresu prawidłowego wykorzystania tego urządzenia.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie zostanie zaznaczona na Mapie AED projektu „Ratuj z Sercem”. Celem projektu jest promocja idei powszechnego dostępu do defibrylatorów, zwiększenie świadomości konieczności niesienia pierwszej pomocy oraz informowanie i edukowanie społeczeństwa na temat urządzeń AED, a także pomocy przedmedycznej. Ma to poprawić poziom bezpieczeństwa w miejscach publicznych i usprawnić przeprowadzane akcje ratowania ludzkiego życia.

 

Redakcja: K. Ośko za KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w KWP, defibrylator
Złodziej defibrylatora złapany. To… 14-latek

To 14-latek ukradł ogólnodostępny defibrylator w Olecku. Nastoletni złodziej odpowie nie tylko za kradzież, ale również za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV