Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

M. Falej: Poddamy się szczepieniom na COVID-19. R. Gontarz: W przestrzeni publicznej krąży wiele fałszywych informacji

Monika Falej i Robert Gontarz

Posłowie z Warmii i Mazur na antenie Radia Olsztyn namawiali do szczepień. Według zapowiedzi rządu, jest szansa, by szczepienia przeciwko koronawirusowi ruszyły już za tydzień.

Posłanka Lewicy Monika Falej w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn podkreślała, że należy się szczepić.

W Lewicy zadeklarowaliśmy, że takim szczepieniom się poddamy. Prowadzimy akcję „Szczepię się” i apelujemy do osób, które są mocno rozpoznawalne, aby również zadeklarowali taką chęć.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz na naszej antenie również przekonuje, że szczepionki są konieczne.

W przestrzeni publicznej i w internecie krąży wiele nieprawdziwych informacji, np. że będą tam jakieś microchipy, którymi będzie sterował Bill Gates – to całkowita nieprawda. Pojawia się wiele teorii spiskowych, ja natomiast zachęcam do słuchania naukowców.

Dziś Europejska Agencja Leków ma podjąć decyzję, czy dopuścić szczepionkę firmy Pfizer do użytku na terenie Unii Europejskiej.

Politycy odnieśli się również do sporu o Rzecznika Praw Obywatelskich. Kadencja obecnego rzecznika – Adama Bodnara – zakończyła się we wrześniu. Od tamtej pory nie wybrano jego następcy, odrzucono kandydatkę zgłaszaną przez opozycję. W ubiegłym tygodniu pojawiła się zapowiedź nowego kandydata – to poseł Prawa i Sprawiedliwości i wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk. Posłanka Lewicy Monika Falej twierdziła, że to zła kandydatura:

To co jest atutem Rzecznika Praw Obywatelskich, to jego apolityczność, niezależność i bezstronność. Natomiast jeżeli mówimy o kandydacie związanym z konkretną partią – to jest rzecz niebywała. Nie gwarantuje to apolityczności, bezstronności i rzetelności.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Robert Gontarz na naszej antenie nie zgadzał się z tymi zarzutami:

Pan profesor jest wybitnym specjalistą. Pracuje również w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. To pokazuje, że ma doświadczenie przy pracach w trudnej materii, gdzie trzeba pozostać bardzo delikatnym.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się głosowanie nad tą kandydaturą.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Moniką Falej i Robertem Gontarzem

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Monika Falej, szczepionka, Rzecznik Praw Obywatelskich, video, wideo, Robert Gontarz
Pasjonujące wyścigi i rewelacyjne wyniki. Posumowanie kolejnego dnia zimowych MP w olsztyńskiej Aquasferze

Dwa rekordy kraju padły czwartego dnia mistrzostw Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym w Olsztynie. Skąd taka forma, mimo pandemicznych obostrzeń? Serwisowi Megatiming opowiadał o tym...

Zamknij
RadioOlsztynTV