Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Luksusowe hotele i nieruchomość za milion. „Bogacze” z Warszawy okazali się oszustami

Fot. pixabay

Podawali się za bogaczy z Warszawy i oszukiwali przedsiębiorców z okolic Olsztyna. 36-letni mieszkaniec naszego regionu wyłudził ponad milion złotych od mężczyzny, który chciał sprzedać dom. Działał ze swoim 40-letnim znajomym z Białegostoku.

Sprawę relacjonuje młodszy aspirant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Mężczyźni zmanipulowali pokrzywdzonego do tego stopnia, że zrezygnował on ze sporządzenia przedwstępnej umowy kupna-sprzedaży i na drodze notarialnej przeniósł własność do nieruchomości. Jak się później okazało, sprawcy nigdy nie przekazali obiecanych pieniędzy za sprzedaż domu.

00:00 / 00:00

Mężczyźni również okradli aptekę. Nie zapłacili za zamówione produkty warte 4 tysiące złotych. Podrobili też dokumenty, które miały służyć do płatności za nocleg w luksusowych apartamentach w Olsztynie i okolicach. Ich właściciele oszacowali straty na 12 tysięcy złotych.

Sprawą zajęła się prokuratura. Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, oszustwo, zatrzymanie, oszuści, manipulacja, wyłudzenie pieniędzy
Trwa śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia na torach

  Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku na torach przed stacją Olsztyn Zachodni. Późnym wieczorem mężczyzna wszedł pod pociąg osobowy relacji Szczecin-Olsztyn. Mężczyzna zginął...

Zamknij
RadioOlsztynTV