Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Łukaszewski: w Olsztynie może powstać koalicja kilku komitetów

Ł. Łukaszewski. Fot. Ł. Sadlak

– W Radzie Miasta Olsztyna po wyborach może powstać szeroka koalicja kilku komitetów – przekonywał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Łukasz Łukaszewski, szef klubu radnych współrządzącej miastem Koalicji Obywatelskiej.

Obecnie w radzie miasta Koalicja Obywatelska współpracuje z radnymi z klubu prezydenta Piotra Grzymowicza. Łukasz Łukaszewski przyznawał na antenie Radia Olsztyn, że rozmów o nowej koalicji jeszcze nie było, ale jego zdaniem możliwa jest szeroka współpraca na forum rady.

Analizując programy wyborcze widać, że w wielu kwestiach są one zbieżne, oprócz jednego komitetu, który absolutnie jest antysamorządowy. Wydaje się, że możliwa jest taka koalicja dla Olsztyna, czyli wszystkich komitetów, które są nastawione prosamorządowo, proobywatelsko

– powiedział.

Wybory samorządowe odbędą się w najbliższą niedzielę. Do Rady Miasta Olsztyna startują kandydaci z ośmiu komitetów wyborczych.

Tematem porannej rozmowy były też sondaże przedwyborcze. W Olsztynie wśród części dziennikarzy i lokalnych działaczy zaczął być kolportowany sondaż pokazujący, że największe poparcie może uzyskać Marcin Możdżonek, a na drugim miejscu znalazł się Czesław Małkowski. Łukasz Łukaszewski przekonywał jednak, że jego ugrupowanie ma zupełnie inne wyniki badań, a ten sondaż jest niewiarygodny.

Widzę w nim karygodne błędy, tam nie ma nawet Koalicji Obywatelskiej, wpisana jest Platforma Obywatelska. A PO nie kandyduje w tych wyborach jako Platforma, tylko jako Koalicja. W naszych badaniach Robert Szewczyk, nasz kandydat na prezydenta, praktycznie „ociera” się o wygraną w I turze, kolejny jest Czesław Małkowski

– wyjaśnił.

Przypomnijmy, że o stanowisko prezydenta Olsztyna walczy 7 kandydatów. To startujący z własnych komitetów Czesław Małkowski, Marcin Możdżonek i Monika Rogińska-Stanulewicz, kandydat komitetu Wspólny Olsztyn Mirosław Arczak oraz kandydaci wystawieni przez partie polityczne: Bartosz Grucela z Lewicy, Grzegorz Smoliński z Prawa i Sprawiedliwości oraz Robert Szewczyk z Koalicji Obywatelskiej.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Ł. Łukaszewski. Fot. Ł. Sadlak

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w radny, wybory samorządowe, video
Mieszkańcy kontra strażacy. Barczewo bitwą wodną uczciło Lany Poniedziałek

W ruch poszły nie tylko pistolety na wodę i wiadra, ale przede wszystkim strażackie węże. W Barczewie odbyła się druga bitwa wodna. W zabawie uczestniczyli zarówno...

Zamknij
RadioOlsztynTV