Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łukasz Bartkowski, dyrektor ARiMR: my nigdy nie zostawiamy rolników w kłopocie

Większość z 200 mln złotych z rządowego programu wsparcia dla rolników i hodowców świń, w związku z występowaniem ASF, przejdzie przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – poinformował Radio Olsztyn Łukasz Bartkowski zastępca dyrektora warmińsko-mazurskiego oddziału regionalnego ARiMR.

Dyrektor Bartkowski zapewnił, że urzędnicy już czekają na rolników.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rolników do biur powiatowych. Uzyskają wszelką pomoc czy informacje, na co mogą składać, jaką pomoc mogą uzyskać. Mamy 5 filarów: bioasekuracja, wyrównanie rzeczywiście utraconego dochodu, pożyczki na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych.

Są także pieniądze na odbudowę pogłowia świń oraz przetwórstwa i skracania łańcucha dostaw dodał Bartkowski.

Program wsparcia gospodarstw utrzymujących świnie jest systemem pomocy rolnikom, których gospodarstwa znalazły się w wyznaczonych przez Komisję Europejską czerwonych strefach w związku z występowaniem ASF. W województwie warmińsko-mazurskim w tych strefach znalazło się 1800 gospodarstw w czterech gminach w powiecie działdowskim, po jednej gminie w powiatach nidzickim i olsztyńskim oraz trzech gminach powiatu ostródzkiego.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Łukaszem Bartkowskim

00:00 / 00:00

Łukasz Bartkowski . Fot. ARiMR

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, świnie, ARiMR, ASF
Posłowie z Warmii i Mazur o proteście rolników. Posłuchaj Porannych Pytań

O proteście rolników związanych z Agrounią, którzy przez dobę blokowali krajową drogę nr 15 w Sampławie, dyskutowali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn. Na naszej antenie spotkali...

Zamknij
RadioOlsztynTV