Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lodowe pływanie pod okiem wicemistrza świata. Na kąpiel w rzece Elbląg potrzebna była zgoda Urzędu Morskiego w Gdyni

Fot. A.Pastuszka

Kilkanaście osób zdecydowało się wziąć udział w zajęciach z lodowego pływania. Lekcja pływania w zimnej wodzie odbyła się w rzece Elbląg.

Szkolenie prowadził Marcin Trudnowski wicemistrz świata w pływaniu lodowym oraz instruktor ratownictwa wodnego. Po szkoleniu na sucho, uczestnicy dali nura do lodowatej wody. Do wody weszło 13 śmiałków. Każdy z uczestników pływał w szelkach i był z brzegu asekurowany przez instruktora.

Lodowe pływanie to pływanie w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. Jest to aktywność fizyczna w ekstremalnych warunkach. Uczestnicy w zimnej wodzie nie pływają w piankach, tylko w stroju kąpielowym, czepku, zatyczkach do uszu i okularkach.

W rzece Elbląg obowiązuje zakaz kąpieli, ponieważ jest to teren żeglowny. Przeprowadzenie szkolenia z lodowego pływania było możliwe dzięki uzyskaniu zgody z Urzędu Morskiego w Gdyni na organizację tego typu wydarzenia.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, zima, kąpiel, rzeka Elbląg, mors, Marcin Trudnowski, lodowe pływanie
Lodowa wata w lasach koło Olsztyna. To kolejne niezwykłe zjawisko przyrodnicze tej zimy

Przy dużej wilgotności powietrza i lekkim mrozie woda wypychana z wnętrza drewna tworzy  tzw. lodową watę. Wata lodowa to cienkie białe wypustki o długości 20 centymetrów....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV