Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Jerzy Wilk zapowiada, że o fotel prezydenta Elbląga będzie walczył do końca

Fot. K. Pakulnicki

Poseł Jerzy Wilk ruszył z kolejnym etapem kampanii wyborczej. Podkreśla, że o fotel prezydenta Elbląga będzie walczył do końca.

W dogrywce spotkają się obecny prezydent Witold Wróblewski oraz poseł Jerzy Wilk. Kandydat Zjednoczonej Prawicy odniósł się do wyborczych wyników.

Ponad połowa elblążan chce zmiany, sposobu zarządzania miastem i kierunków rozwoju, ponieważ mój konkurent nie uzyskał większości.

Rząd Mateusza Morawieckiego ma także w planach rozdzielenie władzy wojewódzkiej. – Zrobimy wszystko, żeby nastąpił podział kompetencji pomiędzy Elblągiem a Olsztynem. A część jednostek o zasięgu wojewódzkim powróciła do naszego miasta- dodał kandydat na prezydenta miasta. Decyzja o tym, które jednostki miałyby być przeniesione, jeszcze nie zapadła.

Ta decyzja ma zapaść po rozstrzygnięciu drugiej tury wyborów i po rozmowach z Polskim Stronnictwem Ludowym. Partia ta z siedmioma mandatami w sejmiku województwa stała się języczkiem u wagi. Obecnie PiS oraz Koalicja Obywatelska prowadzą rozmowy z tą partią na temat zawiązania koalicji.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Jerzy Wilk, kampania wyborcza
Czy w Ełku dojdzie do połączenia sił Dobra Wspólnego z PiS?

Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Ełku chce współpracować z Dobrem Wspólnym, które w ostatnich wyborach samorządowych zdobyło najwięcej mandatów, ale nie może rządzić samodzielnie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV