Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Likwidacja szkoły w Wysokiej

Argumenty rodziców nie przekonały radnych. Podstawówka w Wysokiej koło Działdowa zostanie zlikwidowana.

Oddział jest filią zespołu szkół, który mieści się w oddalonym o kilka kilometrów od Wysokiej – Księżym Dworze. Działają w niej klasy 1-2 oraz „zerówka”. Radni po przeanalizowaniu kosztów utrzymania placówki ostatecznie zadecydowali o jej likwidacji. Twierdzą, że gminy nie stać na prowadzenie szkoły, w której uczy się niespełna 50 dzieci.

Gmina decyzję o likwidacji podjęła już rok temu. Ówczesne protesty wstrzymały jednak ten proces. Rodzice, między innymi zwracali uwagę na niedawno wykonany remont budynku. Temat wrócił podczas ostatniej sesji rady miasta.

Tym razem protesty i argumenty rodziców nie pomogły, ale jak twierdzi sołtys Wysokiej, Ewa Walewacz to jeszcze nie koniec walki:

00:00 / 00:00

Rodzice zdecydowali się założyć stowarzyszenie, które mogłoby prowadzić szkołę. Likwidację szkoły poparła zdecydowana większość, bo 11 rajców. Przeciwko likwidacji głosował jeden radny, dwóch wstrzymało się od głosu. (kgra/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja
Kłębowo pamięta o bp Płoskim

Szkoła Podstawowa im. księdza biskupa generała broni Tadeusza Płoskiego w Kłębowie koło Lidzbarka Warmińskiego obchodziła Dzień Patrona. Biskup Tadeusz Płoski, który zginął w katastrofie smoleńskiej, naukę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV