Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kłębowo pamięta o bp Płoskim

Szkoła Podstawowa im. księdza biskupa Tadeusza Płoskiego w Kłębowie koło Lidzbarka Warmińskiego. Fot. R.Alchimowicz

Szkoła Podstawowa im. księdza biskupa generała broni Tadeusza Płoskiego w Kłębowie koło Lidzbarka Warmińskiego obchodziła Dzień Patrona.

Biskup Tadeusz Płoski, który zginął w katastrofie smoleńskiej, naukę rozpoczynał właśnie w szkole w Kłębowie. Pamięć o nim jest ciągle żywa. Jak mówi matka biskupa, Kazimiera Płoska, ludzie pamiętają o jej synu, bo był dobrym człowiekiem:

00:00 / 00:00

Z okazji Dnia Patrona odbyła się uroczysta msza święta. Po mszy przedstawiciele lokalnej społeczności i rodzina złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem biskupa. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w trakcie którego rozstrzygnięte zostały konkursy o tematyce związanej z życiem biskupa Tadeusza Płoskiego. (ralch/bsc)

W Szkole Podstawowej im. księdza biskupa Tadeusza Płoskiego w Kłębowie koło Lidzbarka Warmińskiego uroczyście obchodzono Dzień Patrona. Fot. R.Alchimowicz

Więcej w biskup, Smoleńsk, szkoła, wieś, Tadeusz Płoski
Kaliningrad zapomniał o Smoleńsku?

Czy rocznica katastrofy smoleńskiej została dostrzeżona w, sąsiadującym z Warmią i Mazurami, Obwodzie Kaliningradzkim? 10 kwietnia kaliningradzka ulica żyła swoim codziennym życiem. Rocznicy katastrofy smoleńskiej nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV