Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liderzy ugrupowań lewicowych spotkali się w Olsztynie. Włodzimierz Czarzasty: dajemy gwarancję nowoczesnego państwa

Fot. A. Skrago

2700 złotych pensji minimalnej, prawa kobiet, milion mieszkań w ciągu 10 lat – m.in. o tym był mowa podczas konwencji Lewicy w Olsztynie.

W spotkaniu wyborczym uczestniczyli liderzy ogólnopolscy lewicowych ugrupowań m.in. Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg. Mówili o tym, że zjednoczenie lewicy przed wyborami daje szansę na wygranie wyborów.

Włodzimierz Czarzasty podkreślał, że Lewica daje gwarancję nowoczesnego państwa.

00:00 / 00:00

Pusta lodówka w 2019 roku – to dowód na to, że PiS nas oszukał – tak mówił z kolei Robert Biedroń. Lider Wiosny nawiązał do spotu PiS z 2005 roku, w którym produkty żywnościowe znikały z lodówki. Porównał wyposażenie lodówek z 2015 i 2019 roku i stwierdził, że galopujące ceny są dowodem na to, jak wygląda dobrobyt czasów PiS-u.

00:00 / 00:00

Lewica w swoim programie zapewnia też o wsparciu dla osób pracujących – dodawał jeden z liderów partii Razem i koalicji wyborczej lewicy Adrian Zandberg, zapewniając, że Polskę stać na podwyżkę płacy minimalnej do 2700 złotych od przyszłego roku.

00:00 / 00:00

Liderzy lewicy mówili też m.in. o programie budowy miliona mieszkań w ciągu 10 lat przez publicznego developera, prawach kobiet i legalizacji związków partnerskich. W konwencji uczestniczyli też lokalni liderzy Lewicy – Monika Falej i Marcin Kulasek. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Monika Falej, konwencja, lewica, Marcin Kulasek, wybory parlamentarne, Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty
Lidia Staroń: Bycie senatorem niezależnym daje duże możliwości działania. Moją partią są ludzie

Brak przedwyborczych sondaży nie przeszkadza w prowadzeniu kampanii wyborczej - przekonywała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn senator Lidia Staroń. Lidia Staroń w kończącej się kadencji parlamentu...

Zamknij
RadioOlsztynTV