Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lider PSL w Szczytnie o propozycjach programowych. Jedną z nich likwidacja NFZ

Fot. K. Kantor

Polskie Stronnictwo Ludowe chce poprawić dostępność do służby zdrowia i wzmocnić organizacje pozarządowe. O tych propozycjach programowych mówił w Szczytnie szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider ludowców zapowiedział likwidację NFZ i utworzenie w jego miejsce kilku kas chorych. Jak mówił, obecnie „służba zdrowia jest niedofinansowana, bo pieniądze ze składek trafiają nie na leczenie pacjentów tylko na węgiel”.

Zrobimy wszystko, aby dla NFZ-u była konkurencja, żeby to nie był monopol państwowy, żeby była wymiana wycen świadczeń, szczególnie opieki długoterminowej, paliatywnej, interny, pediatrii. NFZ w takiej formule musi przestać istnieć, bo nie wypełnia swoich zadań. Powinien być w takiej formule zlikwidowany. Powinno być kilka kas chorych na terytorium Polski, my szacujemy, że sześć, które będą ze sobą konkurować. (…)

00:00 / 00:00

Fot. K. Kantor

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił, że PSL chce pobudzić potencjał lokalnych społeczności poprzez wzmocnienie organizacji pozarządowych i tworzenie lokalnych centrów Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, które miałyby pomagać małym firmom i start-upom.

Prezes PSL odwiedził Szpital Powiatowy w Szczytnie, spotkał się ze wspólnotą mieszkaniową, która wprowadziła nowatorskie rozwiązania i rozmawiał z mieszańcami na spotkaniu otwartym.

Fot. K. Kantor

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, Władysław Kosiniak-Kamysz, Polskie Stronnictwo Ludowe
Uroczyste rozdanie świadectw absolwentom WSPol. Wkrótce szkoła zmieni nazwę

Większość ocen bardzo dobrych i czerwonych pasków na świadectwach. W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie pierwsi absolwenci Nauki o Policji odebrali dyplomy licencjackie. Wręczyli je uroczyście...

Zamknij
RadioOlsztynTV