Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liczył na szybki zysk. Mieszkaniec Olsztyna stracił 100 tys. zł

100 tysięcy złotych stracił mężczyzna, który chciał zarobić na kryptowalutach. O tym, że padł ofiarą przestępstwa powiadomił olsztyńską policję.

Z jego relacji wynikało, że przeglądając strony internetowe zauważył reklamę polecającą szybkie pomnożenie pieniędzy inwestując w kryptowaluty. Mężczyzna wypełnił formularz zgłoszeniowy przekazując swoje dane osobowe wraz z numerem telefonu.

Po chwili skontaktowała się z nim osoba podająca się za przedstawiciela witryny internetowej, która przekazała mu podstawowe informacje dotyczące inwestycji. Aby zweryfikować założone konto kryptowalutowe pokrzywdzony wysłał zdjęcie swojej twarzy oraz prawa jazdy. Pracownik witryny polecił mu także zainstalowanie oprogramowania do zdalnej obsługi jego komputera i zapewniał szybki zysk.

Przez kilka dni pokrzywdzony wpłacał pieniądze – łącznie 100 tysięcy złotych. Po dłuższym czasie, kiedy nie otrzymał obiecanych zysków, zaczął sprawdzać platformę internetowej na którą wpłacił oszczędności i zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa.

Policjanci apelują!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Dokładnie weryfikujmy wiarygodność i rzetelność osób i firm z którymi zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, oszustwo
Uchodźcy z Ukrainy mogą składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy

Od soboty uchodźcy z Ukrainy mogą składać wnioski o rodzinny kapitał opiekuńczy na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12. do 35. miesiąca...

Zamknij
RadioOlsztynTV