Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Liczy się najdłuższy i najdalszy lot”. W Olsztynie odbyły się eliminacje do mistrzostw świata samolotów papierowych

Fot. B.Świerkowska-Chromy

Zawody w olsztyńskim Kortowie  były piątym polskim przystankiem. Podobne zostaną zorganizowane  jeszcze w Poznaniu, Bydgoszczy oraz Białymstoku.

W olsztyńskich eliminacjach mógł wziąć udział każdy, kto miał ochotę złożyć samolot z papieru i sprawdzić efekty swojej pracy. Jednym z uczestników był Witold Bądkowski z Gdańska, który jest drużynowym mistrzem świata z 2009 roku.

Udało się wygrać eliminacje w locie na czas i wyjechać do Salzburga na mistrzostwa świata. Tam wygraliśmy zawody drużynowe, bo koledzy specjalizowali się w długości lotu i akrobatyce.

Jest o co walczyć. Zwycięzca eliminacji dostaje 150 złotych, zestaw gadżetów od samorządu studenckiego oraz specjalne dyplomy.

Zawody są dedykowane do tych osób, które wspomnieniami chcą wrócić do szkolnych lat, pobawić się w składanie samolotów i sprawdzić, jak daleko poleci

– przyznaje organizator imprezy Krzysztof Stańczyk-Kluska.

Tegoroczne eliminacje zorganizowano między innymi na ponad 400 uczelniach na całym świecie. Zwycięzcy wezmą udział w międzynarodowych finałach w Salzburgu w Austrii.

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zabawa, UWM, zawody, Kortowo, samolot, Mistrzostwa Świata, eliminacje
Niebezpieczne „zabawy” na wiadukcie nad S7. Kilka tirów uszkodzonych po obrzuceniu kamieniami

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy z wiaduktu drogowego rzucali kamieniami i drewnianymi kołkami w samochody ciężarowe przejeżdżające drogą krajową S-7 . Śledztwo w tej sprawie trwało kilka...

Zamknij
RadioOlsztynTV