Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Liczba zaszczepionych pierwszą dawką na Warmii i Mazurach zbliża się do miliona

Fot. Ł. Sadlak

Ponad 911 i pół tysiąca mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego zaszczepiło się do tej pory przeciwko COVD-19 – wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia. Drugą dawkę przyjęło prawie 368 tysięcy osób.

Minionej doby zaszczepiono natomiast ponad 5 tysięcy osób, a po raz drugi – ponad 3,5 tysiąca. Liczba iniekcji ma wpływ na zmniejszenie liczby zakażeń. Widać to m.in. na przykładzie personelu w mojej placówce – przekonuje Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor szpitala dziecięcego w Olsztynie, w którym jest jeden z powszechnych punktów szczepień:

Kiedy nie było szczepień, mieliśmy problemy z zakażeniami personelu. Był problem, jak zorganizować opiekę nad pacjentami, bo koronawirus dokonywał przesiewu wśród pracowników, którzy ulegali zakażeniu. W tej chwili mamy niemalże 100 procent zaszczepionych pracowników i nie wiemy, co to jest frekwencja z powodu zakażenia koronawirusem nawet w najgorszej fali.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że do tej pory w Polsce przeciwko COVID-19 zaszczepiono prawie 27,5 miliona osób, w tym ponad 12 milionów drugą dawką.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie, szczepienia, COVID-19
Zaszczep się w weekend. Ratusz czeka na chętnych

Elbląg uruchamia weekendowy punkt szczepień w Ratuszu Staromiejskim. W sobotę i niedzielę będzie można przyjąć tam jednodawkowy preparat firmy Johnson& Johnson. Aby się zaszczepić nie jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV