Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Licealistka z Olsztyna wśród laureatów konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

Kategoria – tekst piosenki

Alicja Żukowska z X Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Grzegorza Bublewicza w Olsztynie zajęła 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie dla młodzieży i studentów „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Zgłoszono łącznie 2 tysiąca 454 prace. Młode osoby z całego kraju przygotowywały prace plastyczne, wypracowania, teksty piosenek oraz scenariusze lekcji poświęconych historii zbrodni katyńskiej. Laureaci zostali zaproszeni do Sejmu, na galę wręczenia nagród.

Kategoria tekst piosenki

Licealistka z Olsztyna – Alicja Żukowska – startowała w kategorii „tekst piosenki”. Zwyciężyła Paulina Gołębiewska z Zespołu Szkół nr 2 w Rypinie.

Kategoria plastyczna

Adriana Wojtiuk, z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, przygotowała zwycięski medal zainspirowany historią zbrodni katyńskiej.

Kategoria literacka

Kategoria literacka

Laureatem w kategorii literackiej został Jakub Osnowski z I LO w Mielcu, a najlepszą lekcję poświęconą historii Katynia przygotowała Katarzyna Gołota z Uniwersytetu Gdańskiego.

Kategoria literacka

Kategoria – scenariusz lekcji

Kategoria – scenariusz lekcji

Nagrody wręczyła laureatom marszałek Sejmu. Podczas gali Elżbieta Witek mówiła o znaczeniu konkursu w kontekście rosyjskiej inwazji na Ukrainie

Ta edycja była wyjątkowa, myślę, że również dla uczestników. Po naszej, wschodniej stronie widzimy, że trwa okrutna, mordercza wojna z narodem ukraińskim. Widzimy, że najeźdźca jest dokładnie ten sam, który 82 lata temu dokonał masowej egzekucji polskich oficerów, polskiej inteligencji.

Konkurs „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” odbył się po raz trzeci. Jego pomysłodawcą jest marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, a patronem i współorganizatorem – Polskie Radio.

Po gal uczestnicy kursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940” jej uczestnicy, na zaproszenie marszałek Sejmu zwiedzili Muzeum Katyńskie w Warszawie.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, konkurs, edukacja, Katyń, video, Alicja Żukowska
„Te barwy nas jednoczą”. Uroczyste podniesienie flagi na maszt w Olsztynie

Dziś Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Olsztynie uroczyste podniesienie biało-czerwonej na maszt odbyło się przed urzędem wojewódzkim. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych i pracownicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV