Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lewica przedstawia swój program wyborczy. Monika Falej: Chcemy naprawy sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym

Fot. A. Puzdrowska

Lewica odsłania kolejne karty programu wyborczego. Podczas spotkania w ramach kampanii wyborczej politycy zapewniali, że chcą przestrzegania konstytucji w całości.

Monika Falej – kandydatka do parlamentu z okręgu elbląskiego przedstawiła kalendarz przywrócenia samorządności. Chcemy reformy wymiaru sprawiedliwości – podkreśla.

Lewica będzie rekomendować osoby, które zagwarantują sprawiedliwe osądzenie winnych łamania konstytucji. Chcemy naprawy sytuacji w Trybunale Konstytucyjnym.

Ponadto Lewica chce poprawić sytuację w służbie zdrowia i skrócić czas oczekiwania do lekarzy specjalistów.

Do lekarza specjalisty będziemy oczekiwać do 30 dni. Wiemy, jak to zrobić. Będziemy chcieli to wdrożyć po dostaniu się do Sejmu

– zaznacza elblążanin Andrzej Zielonka, były zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie, który startuje do sejmu z listy Lewicy.

Dodatkowo z Elbląga o miejsce w parlamencie ubiega się Robert Koliński oraz Ryszard Klim. O tym, czy obietnice wyborcze przekonają wyborców, dowiemy się 13 października.

Autor: A. Puzdrowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Monika Falej, lewica, Trybunał Konstytucyjny
Jacek Protas: Nie możemy dać się zaangażować w wyścig szczurów – kto komu da więcej. Nie tędy droga

- Nasze konwencje wyborcze były skromne - podsumował w Porannych pytaniach  trzy weekendowe spotkania poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. Szef PO na Warmii i Mazurach zwrócił...

Zamknij
RadioOlsztynTV