Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lewica chce być gwarantem zachowania programów socjalnych PiS

Marcin Kulasek. Fot. P. Getka

Lewica potwierdza swoją gotowość szerokiej współpracy opozycyjnej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

O szczegółach mówił podczas konferencji prasowej w Olsztynie poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek.

W październiku potwierdziliśmy swój pakt z Partią Razem, z innymi ugrupowaniami lewicowymi, ze związkami zawodowymi, z OPZZ-em. Chcemy wystartować wspólnie, ale jeżeli losy Polski będzie się dało zmienić przez to, że odsuniemy Zjednoczoną Prawicę wspólną listą, również na takie rozmowy jesteśmy gotowi.

00:00 / 00:00

Marcin Kulasek dodał, że w kampanii wyborczej Lewica będzie kładła nacisk na programy prospołeczne. Zadeklarował jednocześnie poparcie dla już istniejących, dobrych programów rządowych.

Te dobre programy, które wprowadził PiS – 500+ czy obniżenie wieku emerytalnego – lewica w przyszłym rządzie będzie gwarantem zachowania tych programów, a oprócz tego mamy swoje programy.

00:00 / 00:00

Wcześniej był to pakiet Bezpieczna Rodzina, teraz – Bezpieczny Senior. Zbierane są również podpisy pod obywatelskim projektem programu Renty Wdowiej. Zakłada on, że po śmierci współmałżonka, oprócz własnej emerytury, możliwe byłoby otrzymywanie 50-procent renty rodzinnej.

Autor: K.Kantor
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, lewica
Adrian Zandberg mówił w Olsztynie o płacach i biletach PKP

Lewica stoi po stronie pracowników, którzy słusznie upominają się od władz samorządowych o godne płace i podwyżki - powiedział w Olsztynie współprzewodniczący Partii Razem Adrian Zandberg....

Zamknij
RadioOlsztynTV