Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leszek Krawczyk nie chce już być prezesem Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Leszek Krawczyk zrezygnował z funkcji prezesa Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury

Leszek Krawczyk złożył rezygnację. Funkcję prezesa ma pełnić do końca maja, ale w razie potrzeby zamierza wspierać swojego następcę.

Stanowisko objął w 2011 roku, kiedy sejmik województwa warmińsko-mazurskiego odpowiednią uchwałą utworzył spółkę Warmia i Mazury, która zarządza lotniskiem w Szymanach. W rozmowie z Radiem Olsztyn Leszek Krawczyk mówił, że dużo wcześniej uprzedzał zarząd województwa, że chce złożyć rezygnację. Dodał, że odchodzi ze względów osobistych.

Teraz trwają rozmowy z nowymi kandydatami, którzy mieliby objąć stanowisko. Szef Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury musi wykazać się m.in znajomością branży i wiedzą z zakresu przepisów lotniczych, które narzuca Urząd Lotnictwa Cywilnego. Na razie oficjalnie nie mówi się o konkretnych nazwiskach. Listę kandydatów mamy poznać podczas najbliższej sesji sejmiku województwa pod koniec maja.


Autor: K.Grabowska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezes, Leszek Krawczyk
„Nasi pracownicy mają okazję poznać cały świat”. Prezes firmy Heinz Glass w Działdowie gościem rozmowy gospodarczej

Firma Heinz to rodzinna firma, której początki  sięgają XVII wieku. Gościem Leszka Cimocha w rozmowie gospodarczej była prezes  Ella Grunefeld. Heinz Glass w Działdowie jest producentem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV