Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśnicy podsumowali akcję Kłusownik

Fot. Nadleśnictwo Korpele

W Nadleśnictwie Korpele koło Szczytna przeprowadzono akcję Kłusownik. Leśnicy wraz z myśliwymi z kół łowieckich i policją przeszukali miejsca, zagrożone kłusownictwem. Udało się znaleźć kilkanaście wnyków.

Ponad 80-osobowa grupa znalazła w lasach i zniszczyła 14 wnyków. Były to pętle z linek stalowych lub drutu przytwierdzone do drzew. Zwierzęta, które wpadają w takie pułapki często umierają w okrutnych męczarniach.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie przypomina, że kłusownictwo oraz posiadanie tego typu urządzeń podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Każdy, kto znajdzie na przykład w trakcie spaceru urządzenia służące kłusownictwu np. sidła, czy wnyki powinien natychmiast powiadomić o tym policję, straż leśną lub najbliższe nadleśnictwo.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w kłusownik, las, szczytno, wnyki, zwierzęta, kłusownictwo, Nadleśnictwo Korpele, sidła
Samochód zderzył się z szynobusem. Kierowca uciekł

Na przejeździe kolejowym w Świętajnie, w powiecie szczycieńskim, samochód osobowy zderzył się z szynobusem. Kierowca auta uciekł z miejsca zdarzenia. Jak powiedziała Radiu Olsztyn starszy sierżant...

Zamknij
RadioOlsztynTV