Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leśnicy i wolontariusze uczą rolników, jak ustrzec gospodarstwa przed wilkami

2 lata temu wilki zagryzły 6 cieląt w gminie Tolkmicko

Późnym latem w okolicy pastwisk mogą pojawić się wilki z młodymi. To czas nauki polowania. Dwa lata temu w gminie Tolkmicko zdarzały się przypadki zagryzienia przez wilczki zwierząt hodowlanych.

O konieczności zabezpieczenia się przed takimi przypadkami,  przypominają  leśnicy i wolontariusze z  Grupy Działania na Rzecz Ochrony Wilka na Wysoczyźnie Elbląskiej podczas spotkań się z rolnikami.

Leśnicy mogą tylko informować o tym jak uchronić zwierzęta przed atakiem

przypomina Mariusz Potoczny z Nadleśnictwa Elbląg.

W edukację włączają się wolontariusze, którzy tłumaczą hodowcom jak się zabezpieczyć przez drapieżnikami. Zdaniem Wojciecha Andrearczyka działającego na rzecz ochrony przyrody, najlepszy jest  elektryczny pastuch.

00:00 / 00:00

Równie skuteczne są fladry czyli sznury z kolorowym szmatkami rozwieszone wokół pastwiska, a także dobrze wyszkolony owczarek. Gdy jednak żaden ze sposobów ochrony nie pomoże i wilki upolują jakąś domową zwierzynę, hodowcy mogą ubiegać się o odszkodowania od Skarbu Państwa.

Autor: MStankiewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wilk, wilki, rolnicy, ochrona, leśnicy, wolontariusze
Szesnaście kolizji i jedna osoba ranna. Elbląscy policjanci podsumowali miniony weekend

Prawie 160 interwencji, ponad 230 skontrolowanych samochodów i czterech pijanych kierowców. Rekordzista miał 1,5 promila. Było też szesnaście kolizji i jeden wypadek. Przy ulicy Wyspiańskiego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV