Leśmian na deskach Teatru Jaracza. W sobotę premiera „Baśni o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze”
Trwają przygotowania do kolejnej premiery w Teatrze Jaracza w Olsztynie.
Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze” na podstawie Bolesława Leśmiana. Reżyserem sztuki jest Jarosław Kilian.
Jesteśmy utkani z baśni. Baśń ma w sobie wielką mądrość. Leśmian sięgając po „Klechdy Sezamowe” nieco je spolszcza, dodaje polskiej dykcji, polskiego języka, ale sięga po najgłębsze archetypy i warto je przypominać, tym bardziej w pięknym, poetyckim układzie jaki daje nam Leśmian.
Premiera spektaklu odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17 w Teatrze Jaracza w Olsztynie.
Autor: M.Szczygło
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy















![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)









