Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leonard Krasulski: zmiana konstytucji to gwarancja dobrego rządzenia

Poseł Leonard Krasulski. Fot. archiwum RO

Nie mamy większości konstytucyjnej, dlatego w tej kadencji raczej nie uda się uchwalić nowej ustawy zasadniczej – mówił w Porannych Pytaniach Leonard Krasulski.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, szef partii w okręgu elbląskim i członek władz krajowych przyznał, że zaczęły się prace nad nową konstytucją. Miałaby ona służyć obywatelom i przyszłym rządom, niezależnie od tego, kto byłby u władzy.

Nie chodzi o to, żeby rozwiązać pat w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. To temat zastępczy, poruszany przez opozycję. Realizujemy obietnice wyborcze, dlatego nie ma ona innych argumentów – ocenił Leonard Krasulski.

Gość Polskiego Radia Olsztyn nawiązał także do kongresu Prawa i Sprawiedliwości. W sobotę (2 lipca) kolejny raz na przewodniczącego partii wybrano Jarosława Kaczyńskiego.

To był tylko zjazd wyborczy. Ważniejszy będzie zjazd programowy zaplanowany na koniec roku. Odbędzie się w październiku lub listopadzie i to on wytyczy drogę partii na kolejne lata – zapowiedział Leonard Krasulski.

Jak zauważyli komentatorzy, Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu nie ukrywał sympatii do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Poseł Leonard Krasulski wyjaśnił, że plan ministra rozwoju ma pomóc w oddłużeniu Polski i polepszeniu bytu społeczeństwa. Chcemy przedstawić alternatywę dla poprzednich rozwiązań i pokazać, że możemy wyciągnąć Polskę z zapaści, w której była – dodał. Mniej przychylne opinie Jarosława Kaczyńskiego na temat pracy ministra finansów Pawła Szałamachy i ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, zdaniem przewodniczącego partii w okręgu elbląskim, nie oznaczają natomiast zmian w rządzie.

Posłuchaj rozmowy Mirosława Sochackiego z Leonardem Krasulskim

00:00 / 00:00

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Jarosław Kaczyński, zjazd, kongres, konstytucja, Leonard Krasulski, Mateusz Morawiecki
Iwona Arent: Polska nie musi bać się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

"Tracimy bardzo silnego sojusznika" - mówiła w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn o rozłamie Unii Europejskiej Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości. Posłanka zapewniała jednak, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV