Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Leki na niepłodność kupowali na fałszywe recepty wystawione na kombatantów. Oszuści z zyskiem sprzedawali je za granicą

Fot. Ł. Węglewski

Olsztyńscy policjanci z wydziału do zwalczania przestępstw gospodarczych zatrzymali dwóch mieszkańców województwa pomorskiego, którzy w ciągu 2 lat oszukali kilkadziesiąt aptek, kupując lekarstwa na fałszywe recepty.

Przestępcy wyłudzili lub próbowali wyłudzić leki z 73 aptek na terenie województw warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Jak informuje Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie sfałszowane dokumenty upoważniały do wysokich zniżek, bo były wystawiane na rzecz kombatantów wojennych.

W zainteresowaniu oszustów były farmaceutyki przeznaczone między innymi do leczenie krzepliwości krwi oraz leczenia niepłodności. Leki, po otrzymaniu z aptek, miały trafiać za granicę naszego kraju. Jeden z mężczyzn odbywa karę pozbawienia wolności m.in. za wyłudzanie VAT-u, rozwój i przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu.

Śledztwo w tej sprawie trwało kilka miesięcy. Na trop oszustów policja wpadła po skardze jednej z aptek z podejrzeniem oszustwa. Mężczyźni zostali zatrzymani w Trójmieście. Grozi im do 8 lat więzienia. Jeden z recydywistów przesiedział już w więzieniach 25 lat.

Fot. fotolia

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, oszuści, Kombatant, leki, tabletki, apteka
Piramidy finansowe, wyłudzanie, namawianie i fałszowanie. Służby ostrzegają konsumentów przed nieuczciwymi praktykami

Z oszustami walczą odpowiednie służby, które we wtorek spotkały się na konferencji w Olsztynie. Inspektorzy z całej Polski, zajmujący się ochroną praw konsumenckich obradowali na temat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV