Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarze walczą o życie 3-latka, który wpadł do zbiornika na gnojowicę. „Dziecko nadal jest w ciężkim stanie”

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

Trzeci tydzień lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie walczą o życie niespełna trzyletniego chłopca, który wpadł do zbiornika na gnojowicę.

Do zdarzenia doszło w połowie lutego w małej wsi Lorki w gminie Grodziczno, w powiecie nowomiejskim. Nieprzytomny chłopczyk, którego z szamba wydobył ojciec został przetransportowany helikopterem do Olsztyna. Cały czas przebywa na oddziale intensywnej terapii – informuje Agnieszka Deoniziak z biura prasowego szpitala:

Dziecko nadal jest w stanie ciężkim, jest podłączone do respiratora. Ma rozległe zapalenie płuc. Pacjent jest pod stałą opieką lekarzy, którzy walczą o jego zdrowie i życie.

00:00 / 00:00

Cały czas trwają też czynności wyjaśniające jak doszło do zdarzenia. Prokuratura rozważała postawienie zarzutów rodzicom dziecka dotyczących niedopełnienia obowiązków i nieumyślnego doprowadzenia do utraty przez niego zdrowia. Jak na razie nie podjęto takich czynności.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, dziecko, szpital dziecięcy, życie, szambo, zbiornik na gnojowicę, zagrożone
Unijny komisarz ds. bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis: Pozyskiwanie mięsa od chorych krów to sprawa kryminalna, do podobnych dochodzi w UE

Komisja Europejska ma już wszystkie materiały niezbędne do zbadania spawy nielegalnego pozyskiwaniu mięsa od chorych krów w jednej z mazowieckich ubojni - powiedział w Porannych pytaniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV