Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarka-oszustka stanie przed sądem

Lekarka stomatolog z Olsztyna fałszowała dokumentację medyczną i wyłudziła z NFZ ponad pół miliona złotych. 67-letnia kobieta wykazywała m.in. świadczenia stomatologiczne, których nigdy nie wykonywała i pobierała za nie refundację z NFZ.

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą pracowali nad tą sprawą od 2017 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Zabezpieczono m.in. dokumentację medyczną oraz przesłuchano blisko 3 tysiące osób będących pacjentami 67-latki.

Kobieta miała podpisaną umowę z Warmińsko-Mazurskim NFZ. Na tej podstawie w prywatnym gabinecie mogła pobierać refundacje za przeprowadzone usługi, które dla pacjentów powinny być bezpłatne. Jednak pacjenci je opłacali. Nie dostawali też paragonów. Jak się okazało, część ze zgłaszanych świadczeń w ogóle nie została przeprowadzona

– powiedziała Anna Balińska z olsztyńskiej policji.

00:00 / 00:00

W wyniku tego przestępczego procederu, w latach 2009-2017 kobieta wyłudziła ponad 500 tysięcy złotych. 67-latka usłyszała 130 zarzutów oszustwa oraz fałszowania dokumentacji. Śledztwo zakończone zostało aktem oskarżenia. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Autor: B. Gajlewska/KMP
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w oszustwo, oszustka, stomatolog, lekarka
Policja przestrzega przed oszustwami phishingowymi. Jak się przed nimi ustrzec?

Liczba oszustw phishingowych od 2015 roku nieprzerwanie rośnie - podkreśla policja i przestrzega przed pięcioma najczęstszymi technikami oszustów. Chodzi m.in. o fałszywe wiadomości sms, szkodliwe oprogramowanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV