Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lęk separacyjny

Reks

W czasie ostatniej audycji „Cztery Łapy” postanowiliśmy zająć się tematem lęku separacyjnego. Na czym dokładnie polega, jakie są przyczyny i jak pracować z psem nad takim rodzajem przypadłości?

Na te i wiele innych pytań odpowiedziała nam w programie Magdalena Biadoń – behawiorystka ze Szkoły dla Psów Dog Pint w Olsztynie.

Jak można pomóc psu wyjść z lęku separacyjnego i mu pomóc? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z gośćmi.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Reks

Dziś w audycji „Cztery Łapy” polecamy Waszej uwadze Reksa, który nosi w sobie ponurą tajemnicę. Ludzie mówili, że podobno miał właściciela, który pozbył się go wyrzucając z posesji i przeganiając za każdym razem, kiedy pojawiał się w pobliżu. Inni, bardziej wrażliwi wystawiali miskę z wodą, dokarmiali, a nawet postawili budę na rogu ulic. Reks przez ponad rok stał się psim włóczęgą, który szczególnie pokochał dzieci. Odprowadzał je do szkoły, by po skończonych lekcjach wrócić razem z nimi pod sam dom. Nigdy nie przejawiał agresji, nigdy też nie zaufał dorosłym. Mimo wielu podjętych prób, zastawienia klatki-łapki, nie udało się go odłowić do tego feralnego dnia. Jego dramat rozegrał się 17 stycznia. Ten, kto to zrobił celowo, zadawał ciosy, by go zabić. Uderzał w głowę być może deską, łopatą lub innym narzędziem. Pies ostatkiem sił doczołgał się na nieogrodzoną posesję, by odejść na zawsze. Skulony na śniegu, opuchnięty, cały we krwi, z okiem, które niemalże wypłynęło, został znaleziony i przewieziony do schroniska, gdzie przez kilka dni toczyła się walka o jego życie. Choć ciało powoli odzyskuje siły, dużo gorzej jest z jego psychiką. Piesek żyje i szuka domu. Reks ma 2 lata, przebywa w Schronisku dla Zwierząt w Szczytnie. Kontakt 607 563 012.

 

Autor: M. Szczygło
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Specjalny kalkulator pomoże obliczyć składkę zdrowotną

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił specjalny kalkulator, który ułatwi przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności. Kalkulator jest dostępny na stronie internetowej ZUS. ...

Zamknij
RadioOlsztynTV