Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalny kalkulator pomoże obliczyć składkę zdrowotną

Fot. fotolia.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił specjalny kalkulator, który ułatwi przedsiębiorcom ustalenie podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne oraz obliczenie należności. Kalkulator jest dostępny na stronie internetowej ZUS. 

W programie Polski Ład zmienione zostały zasady ustalania podstawy wymiaru oraz wysokości należnej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Przedsiębiorcy muszą ją obliczać od przychodu lub dochodu w zależności od przyjętej formy opodatkowania. Zmiany te obowiązują przy ustalaniu podstawy wymiaru i wysokości składki zdrowotnej należnej za okres od stycznia tego roku.

Jak przekonuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego, obsługa kalkulatora jest bardzo prosta. Wystarczy wprowadzić kilka kluczowych danych, takich jak okres rozliczeniowy, formę opodatkowania oraz kwotę dochodu lub przychodu.

Kalkulator jest udostępniony na stronie internetowej www.zus.pl. Docelowo będzie także udostępniony w programach Płatnik i ePłatnik. ZUS w Olsztynie i Elblągu w ostatnich dniach uruchomił też kolejny cykl szkoleń online dla przedsiębiorców.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, składki
Mieszkańcy Elbląga mogą liczyć na pomoc w zrozumieniu Polskiego Ładu

Szkolenia przez internet, indywidualna pomoc w placówkach stacjonarnych oraz dyżury ekspertów w mediach. W taki sposób urzędnicy będą pomagać osobom, które mają pytania w sprawie Polskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV