Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lech Obara: godność narodowa podlega ochronie

Mecenas Lech Obara. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Przypadki zajmowania przez komorników majątku osób, które nie są dłużnikami, są skandaliczne i bezprawne. To rodzi pytanie o państwo prawa – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn mecenas Lech Obara ze Stowarzyszenia Patria Nostra.

Mecenas Obara dodał, że podobne, bezprawne środki, na które nikt nie reaguje, stosuje się także wobec dłużników i takich spraw jest mnóstwo. Prokuratura zajęła się sprawą komornika z Łodzi, który zabrał Radosławowi Zarembie z Kulan pod Mławą ciągnik wart prawie 100 tysięcy złotych. Problem w tym, że rolnik nie miał żadnych długów, a komornik przyjechał do jego sąsiada. Nie zastał jednak dłużnika, więc zabrał ciągnik z podwórka Radosława Zaremby. Radio Olsztyn mówiło o tym w audycji Śliska sprawa, a w ostatnich dniach media ujawniają więcej podobnych przypadków, w które zamieszana jest ta sama kancelaria komornicza z Łodzi.

Gość Porannych Pytań komentował także wczorajszy wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie ws. sformułowania „polskie obozy zagłady”. Chodzi o publikacje na niemieckiej stronie internetowej focus.de, która w 2013 roku dwukrotnie użyła takiego określenia. Pozew złożyła Janina Luberda-Zapaśnik, jako dziecko więziona w niemieckich obozach. Olsztyński sąd oddalił pozew w całości.

W Radiu Olsztyn mecenas Lech Obara mówił także o pozwie zbiorowym „frankowiczów”, który trafił do sądu w Warszawie przeciwko jednemu z banków. Wyrok ma być znany w marcu. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Lechem Obarą

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w komornik, obóz koncentracyjny, obóz zagłady
Nie będzie przeprosin za „polskie obozy zagłady”

Niemieckie wydawnictwo nie musi przepraszać za sformułowanie "polskie obozy zagłady". Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok w sprawie publikacji na niemieckiej stronie internetowej focus.de, która w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV