Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Laureaci konkursu na wymarzony plac zabaw odebrali nagrody od Radia Olsztyn

Fot. P. Aksiuto

Radio Olsztyn odwiedza przedszkola, które zajęły drugie i trzecie miejsce w naszym konkursie plastycznym „Plac jak marzenie”. Jesteśmy dziś w Szymanowie i Dąbrowach.

Przypomnijmy, nagroda główna czyli plac zabaw o wartości 30 tysięcy złotych trafił już 1 czerwca do Przedszkola nr 19 w Elblągu.

Przedszkole numer 19 w Elblągu. Fot. Ł. Sadlak

Przed południem dotarliśmy do Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Szymanowie, które zajęło trzecie miejsce w konkursie. Przekazaliśmy elementy wyposażenia pracowni terapeutycznych i świetlic. Jak podkreśla dyrektor ośrodka Jarosław Witek, wszystko bardzo się przyda.

Placówka liczy prawie 220 podopiecznych. Jest duża szkoła i przedszkole. Zaczynamy już od momentu wykrycia niepełnosprawności, bo w ramach wczesnego wspomagania rozwoju są to już czasami dzieci kilkumiesięczne. To wszelkie zajęcia logopedyczne, terapeutyczne, terapia psychologiczna, integracja sensoryczna. Są też zajęcia rehabilitacyjne i hipoterapia. Mamy całe spektrum zajęć wspierających osoby niepełnosprawne w ich rozwoju.

00:00 / 00:00

Fot. P. Aksiuto

Ekipa Radia Olsztyn odwiedziła też Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach, placówki ta zdobyła drugie miejsce w konkursie „Plac jak marzenie”.

Dzieci podeszły z zaangażowaniem do zadania konkursowego. Temat konkursu był bardzo ciekawy. Do stworzenia pracy dzieci wykorzystały różne materiały – bibułę, kolorowy papier. Gdy nasza praca przeszła do drugiego etapu, oczywiście ogłosiłyśmy to w lokalnym środowisku. Rodzice zaangażowali się tworząc grupę na Facebooku, której celem było przypominanie o głosowaniu.

– mówiły nauczycielki wychowania przedszkolnego w Dąbrowach Marzena Murawska i Marzena Ostrowska.

Fot. P. Aksiuto

Konkurs rozpoczął się pod koniec kwietnia. Do 13 maja przedszkola z całego województwa mogły przysyłać do rozgłośni prace plastyczne. Spośród nich komisja wybrała 50 najciekawszych. 50 przedszkoli awansowało więc do finału. Od 16 do 30 maja na stronie internetowej Radia Olsztyn można było głosować na 3 wybrane przez siebie prace. Przedszkole numer 19 w Elblągu uzyskało największą liczbę głosów i otrzymało nagrodę główną – plac zabaw o wartości 30 tysięcy złotych.

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Dzień Dziecka: rozstrzygnęliśmy konkurs na wymarzony plac zabaw

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, Radio Olsztyn, nagroda, szymanowo
Nauczyciele i wychowawcy wyróżnieni. Patronką nagrody jest Grażyna Langowska

Nauczycielom i wychowawcom promujących polskość i idee solidarnościowe po raz drugi przyznano Nagrody imienia Grażyny Langowskiej. Nagroda została ustanowiona przez Instytut Pamięci Narodowej, Instytut Dziedzictwa Myśli...

Zamknij
RadioOlsztynTV