Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Lata pokoju nas uśpiły”. Rocznica Bitwy Warszawskiej w Olsztynie

Fot. D. Grzymska

Na placu Konsulatu Polskiego pod Kolumną Orła Białego w Olsztynie symbolicznie uczczono święto Wojska Polskiego. – Lata pokoju nas uśpiły, dziś widać jak potrzebne jest silne wojsko – podkreślali olsztyńscy samorządowcy.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz podkreślał ogromną wagę zwycięskiej bitwy z 1920 roku.

Bitwa Warszawska uchroniła nas i całą Europę przed zalewem bolszewizmu. Dobrze, że tak się nie stało. Dobrze, że zmysł operacyjny marszałka Piłsudskiego oraz wiedza i umiejętności doprowadziły do zwycięstwa.

00:00 / 00:00

Z kolei przewodniczący rady miasta Robert Szewczyk zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo, związane z toczącą się wojną w Ukrainie.

W tych czasach bardziej niż kiedykolwiek uświadamiamy sobie jak ważne jest Wojsko Polskie i jakie ma to znaczenie dla naszego państwa, dla naszej obronności i bezpieczeństwa. Oby nie dotknęło nas to co dzieje się dziś na Ukrainie. Łatwiej nam sobie wyobrazić bohaterstwo żołnierzy tamtego okresu, kiedy oglądamy żołnierzy z Ukrainy.

00:00 / 00:00

15 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku zwanej Cudem nad Wisłą, obchodzimy Święto Wojska Polskiego.

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, armia, wojna, Ukraina, Bitwa Warszawska, Wojsko Polskie, pokój
Obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. „To była wojna pomiędzy dwiema cywilizacjami”

W Elblągu odbyły się miejskie uroczystości z okazji 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przed pomnikiem Twórców Niepodległości złożono kwiaty i zapalono znicze. Andrzej Adamczyk, prezes zarządy Związku...

Zamknij
RadioOlsztynTV