Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lasy i miasto chcą iść do sądu, aeroklub do prokuratury

Fot. Jacek „Grabarz” Grabowski

Lasy Państwowe wysyłają do sądu odwołanie od decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, nakazującej wycinkę drzew rosnących na podejściu do lotniska w Dajtkach.

Kilka dni temu odwołanie złożyły również władze Olsztyna. Urzędu Lotnictwa Cywilnego twierdzi, że drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, natomiast i miasto Olsztyn, i Lasy Państwowe uważają, że chodzi o tak duży teren, iż o sprawie powinien wypowiedzieć się sąd.

Interes społeczny w tej sprawie nie jest jednoznaczny. Mamy sygnały, że mieszkańcy Olsztyna nie chcieliby wycinki tak dużego terenu. Wprawdzie np. w przypadku obwodnicy Olsztyna robiliśmy wycinkę, jednak tam interes społeczny jest jednoznaczny. Natomiast w przypadku lotniska, które nie jest portem lotniczym, sprawa nie jest tak oczywista, dlatego chcemy, by zbadał ją niezawisły sąd – mówi Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Michał Zazula, dyrektor Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego twierdzi, że w tej sytuacji aeroklub rozważa zgłoszenie sprawy do prokuratury. Te drzewa stanowią zagrożenie, dlatego niepokoją mnie działania miasta i Lasów Państwowych, przez które sprawa będzie się ciągnęła jeszcze przynajmniej przez kilka miesięcy – podkreśla dyrektor.

00:00 / 00:00

Aeroklub już raz kierował sprawę wycinki drzew do prokuratury, twierdząc, że brak działań ze strony miasta i Lasów Państwowych może narażać pilotów na niebezpieczeństwo. Jednak wtedy prokuratura umorzyła postępowanie. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, las, drzewa, wycinka, Zazula, Dajtki, Lasy Państwowe, Adam Pietrzak
Władze Olsztyna nie chcą wycinać drzew wokół lotniska

Sprawą drzew wokół lotniska w Dajtkach będzie musiał zająć się sąd. Władze Olsztyna odwołały się od decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego, nakazującej wycinkę drzew rosnących na podejściu...

Zamknij
RadioOlsztynTV