Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lasery wspomogą chirurgię dziecięcą. W Olsztynie spotkali się eksperci z całego kraju

Fot. szpital dziecięcy w Olsztynie

W Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie trwają ogólnopolskie warsztaty laseroterapii. Zaproszeni lekarze z ośrodków całego kraju asystują przy zabiegach z użyciem najnowocześniejszych laserów.

Szpital dziecięcy w Olsztynie należy do grona nielicznych ośrodków pediatrycznych w kraju, w których działa interdyscyplinarny zespół specjalistów zajmujących się kompleksową terapią zmian naczyniowych u dzieci. Co roku w placówce leczonych jest z tego powodu około 600 pacjentów.

Szpital kupił nowoczesne lasery do leczenia naczyniaków płaskich i zmian na skórze oraz laser biostymulujący do leczenia zapaleń i uszkodzeń błon śluzowych. Dzięki użyciu laserów możliwe jest leczenie takich schorzeń jak naczyniaki, guzy, blizny potrądzikowe i pooperacyjne. Zastosowanie terapii laserowej daje lepszy efekt leczniczy i znacznie zmniejsza utratę krwi podczas zabiegu.

Fot. szpital dziecięcy w Olsztynie

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w dzieci, zdrowie, Olsztyn, leczenie, szpital dziecięcy, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, lasery, terapia laserowa
Pobił do nieprzytomności i zrzucił mężczyznę z mostu. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Piotrowi M., który w sierpniu minionego roku zrzucił do Łyny mężczyznę, który go zaczepił. Postawiono mu zarzut...

Zamknij
RadioOlsztynTV