Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łamiąc pakt o nieagresji, wtargnęła na teren Rzeczpospolitej. Olsztyn i Elbląg obchodzą 80. rocznicę napaści Rosji na Polskę

Rozmowy oficerów Wehrmachtu i Armii Czerwonej o wytyczeniu linii na zaatakowanym terytorium Polski (wrzesień 1939). Spotkanie żołnierzy sowieckich i niemieckich na wschód od Brześcia (wrzesień 1939)

Na Warmii i Mazurach zostanie upamiętniona  80. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Obchody przygotowano w Olsztynie i Elblągu.

Olsztyn
W Olsztynie odbędą się obchody Dnia Sybiraka i 80. rocznicy agresji Rosji Sowieckiej na Polskę. W kościele św. Józefa przed południem odprawiona zostanie uroczysta msza, w czasie której zostanie poświęcony sztandar Szkoły Podstawowej nr 5 im. Sybiraków.

Przed godziną 13 przy pomniku Pamięci Zesłańców Syberyjskich przy Alei Sybiraków rozpocznie się uroczysty apel. Przewidziano też spotkanie pokoleń w SP nr 5, a potem patriotyczną akademię i uroczyste wręczenie sztandaru.

Elbląg
80. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę upamiętniona zostanie także w Elblągu. Obchody rocznicowe rozpocznie o godzinie 9 msza w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Potem uroczystości przeniosą się na cmentarz pod Krzyż Katyński. Po odegraniu hymnu państwowego i hymnu Sybiraków zaplanowano okolicznościowe przemówienia. Uroczystości zakończy Apel Pamięci i salwa honorowa. Pod pomnikiem złożone zostaną kwiaty.

Polska we wrześniu 1939 roku. Kadr z filmu „Niezwyciężeni”

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska, wojna, Rosja, Armia Czerwona
Od jutra utrudnienia na przejściach granicznych z Rosją. Sprawdź kiedy i jakie przejścia lepiej omijać

Od jutra do 19 września podróżni muszą spodziewać się czasowych utrudnień na polsko-rosyjskich drogowych przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim. O utrudnieniach poinformowała warmińsko-mazurska straż graniczna. Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV