Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Łagodny wyrok sądu za napad na kuriera

Feministki są oburzone niską karą dla sprawców gwałtu. Fot. Łukasz Węglewski

Na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał dwóch mężczyzn, którzy napadli na kuriera w Rusi pod Olsztynem.

Do napadu doszło w lutym. Dwaj mężczyźni, w wieku 21 lat, zaatakowali kuriera metalową rurką i gazem pieprzowym. Bandyci zabrali jego fiata ducato i znajdujące się w samochodzie przesyłki, w których były m.in. artykuły dentystyczne, książki i inne przedmioty o nieustalonej wartości.

Policjanci dość szybko złapali sprawców napadu. Rafał W. i Jarosław W. do wszystkiego się przyznali. Tłumaczyli, że zrabowane rzeczy chcieli sprzedać, by spłacić potem krótkoterminowe pożyczki zaciągnięte przez jednego z nich.

Sąd wymierzył im po 2 lata więzienia, ale w zawieszeniu na 5 lat, bo obaj są młodzi i nie byli jeszcze karani. Będą także pod nadzorem kuratora. Wyrok nie jest prawomocny.

 

(wch/sb/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, napad, wyrok
Napad na bank w Działdowie

Policja szuka mężczyzny, który około godziny 10.00. wszedł do placówki bankowej przy Placu Mickiewicza i przedmiotem przypominającym broń palną, zmusił kasjera do wydania pieniędzy. Nieustaloną jeszcze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV