Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

L. Krasulski o zakupie węgla i porcie w Elblągu. Posłuchaj Porannych Pytań

Leonard Krasulski. Fot. J. Sulecki

– Mogę zapewnić, że węgiel jest i będzie. Jeszcze dwa tygodnie tego bym nie powiedział, ale teraz już tak – zapewnia gość Porannych Pytań Leonard Krasulski, poseł Prawa i Sprawiedliwości z Ziemi Elbląskiej.

Węgiel jest w porcie w Gdańsku, można go kupić. Sprawą dystrybucji węgla przez samorządy zajmie się 20 października Sejm. Wtedy odbędzie się specjalne posiedzenie poświęcone całej drodze prawnej i organizacyjnej – jakie są regulacje prawne, jakie są ulgi krok po kroku.

To jest oferta dla samorządowców, takich gospodarzy, którzy chcą pomóc swoim mieszkańcom

– uważa poseł Leonard Krasulski.

Jest ich wielu, co widać choćby po informacji z Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Okazuje się, że województwo warmińsko-mazurskie jest liderem w zakładaniu spółek Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Poseł podkreśla, że to nie dziwi, bo od dawna podziwia aktywność samorządów m.in. z terenów dawnych PGR-ów, które potrafią pozyskiwać dotacje z różnych źródeł.

Poseł Leonard Krasulski jest też optymistą co do przyszłości portu w Elblągu.

Trzeba zrobić wszystko, by jak najszybciej się on rozwinął. Trwają rozmowy na temat wejścia samorządu w spółkę ze Skarbem Państwa. Jestem za powołaniem takiej spółki, chcę żeby ten port ożył!

– mówi parlamentarzysta.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Poranne Pytania, samorządy, węgiel, Studio Elbląg, port morski w Elblągu, Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, zakup węgla
Ponad pół miliarda złotych dla samorządów z regionu za udział w podatkach PIT i CIT

Do samorządów w całym kraju trafiają dodatkowe pieniądze z tytułu udziału w podatkach PIT i CIT. Na 2022 rok zaplanowano przekazanie prawie 14 miliardów złotych. Ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV