Elbląg, Aktualności
Kwiatki za odpadki – recyklingowa akcja w Elblągu
„Zamień odpadki na kwiatki” – to hasło ekologicznej akcji w Elblągu, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
Zasady są proste – można przynieść m.in. makulaturę, opakowania po napojach, nakrętki, puszki i popsuty sprzęt elektroniczny. Za odpady otrzymujemy punkty, które następnie wymieniamy na krzewy, drzewka i kwiaty.
– Po ilości zebranych selektywnie przez nas odpadów, można powiedzieć, że faktycznie nasze działania przynoszą efekty – mówiła Grażyna Gaza, prokurent zakładu utylizacji odpadów w Elblągu. – Najmniej problematyczne są kolorowe zakrętki. To wdzięczny odpad, najchętniej segregowany
Organizatorzy szacują, że podczas akcji średnio udaje się zebrać około 30 ton posegregowanych odpadów.
Posłuchaj relacji Anety Puzdrowskiej
(A.Puzdrowska/A.Podbielska)














![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)














