Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kubica wystartuje w Rajdzie Polski

Sobiesław Zasada jako ambasador imprezy, międzynarodowa agencja jako opiekun promocyjny i patronat prezydenta Bronisława Komorowskiego – to nowości dotyczące tegorocznego Rajdu Polski zaprezentowane na konferencji w Warszawie.

Jubileuszowy 70. Rajd Polski zostanie rozegrany w dniach od 13 do 15 września w Mikołajkach. Impreza będzie rundą Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski i mistrzostw Litwy w Rajdach Samochodowych. Promocją, sprzedażą biletów i gadżetów zajmie się agencja UFA sport. To firma, która obsługuje między innymi ligę żużlową i zagraniczne ligi piłkarskie. Jej klientami są FIFA oraz niemieckie i hiszpańskie federacje piłkarskie. Organizatorzy liczą, że działania specjalistów przyciągną do Mikołajek nie tylko fanów motor-sportu, ale również kibiców, którzy dopiero poznają tę dyscyplinę.

Ambasadorem imprezy został najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy, trzykrotny Mistrz Europy Sobiesław Zasada, patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Bronisław Komorowski.

Start w imprezie zapowiedzieli między innymi Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Michał Kościuszko i Robert Kubica. Start zawodnika, który będzie największym magnesem dla widzów dziś kolejny raz potwierdzili organizatorzy. Zawodnicy będą rywalizowali na 13 Odcinkach Specjalnych o łącznej długości 230 kilometrów.

Impreza tradycyjnie już rozpocznie się odcinkiem kwalifikacyjnym na torze w Mikołajkach. Swój udział w podnoszeniu atrakcyjności imprezy ma także Radio Olsztyn – co roku przy okazji rajdu uruchamiamy, na oddzielnej częstotliwości, Radio Rajdowe, w którym na żywo relacjonujemy imprezę. To jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. (jerm/bsc)

Na konferencji zorganizowanej na Stadionie Narodowym w Warszawie byli m.in. Kajetan Kajetanowicz i Michał Kościuszko. Fot. W. Jermakow

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mikołajki
Opłata za pomosty jest bezprawna

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie nie ma prawa pobierać tzw. opłaty dennej do właściciela portu Marina Miko w Mikołajkach. Chodzi o opłatę za korzystanie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV