Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto zniszczył Bramę Lidzbarską w Bartoszycach?

Bartoszyce – Brama Lidzbarska. Fot. Łukasz Węglewski

Policja z Bartoszyc prowadzi dochodzenie w sprawie zniszczenia zabytkowej, XV-wiecznej Bramy Lidzbarskiej.

Dwa tygodnie temu zamaskowany, nieznany sprawca wykonał sprayem napis w przejeździe bramy. Zdarzenia nie zarejestrował miejski monitoring, nagrały je natomiast kamery prywatne. Młodszy Aspirant Beata Patecka oficer prasowy komendanta powiatowego w Bartoszycach podkreśla, że w takiej sytuacji nie istniała możliwość natychmiastowej reakcji służb, natomiast samo postępowanie dotyczące zdewastowania zabytku jest właśnie prowadzone. Udało się wytypować osoby, które mogą mieć związek ze sprawą.

Bartłomiej Skrago z biura Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków potwierdza, że urząd otrzymał zawiadomienie i jest ono właśnie analizowane. Oczyszczeniem muru zajmie się wykwalifikowany konserwator. Koszt usunięcia napisu może sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych. Za zniszczenie zabytku sprawcy grozi do 5 lat więzienia.

Posłuchaj relacji Daniela Wojciechowskiego

00:00 / 00:00

 

(dwojcie/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, zabytek, mury, zniszczenie, oczyszczanie, Brama Lidzbarska
Przegląd Teatrów Młodzieżowych „Bakcyl”

Złotego Bakcyla - nagrodę główną tegorocznego 37. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Młodzieżowych w Bartoszycach otrzymał Teatr Światło i Cień z gimnazjum nr 13 w Olsztynie za spektakl...

Zamknij
RadioOlsztynTV