Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto zaopatrzy Elbląg w energię cieplną? „Rozmowy cały czas trwają”

Fot. Energa Kogeneracja

Energa Kogeneracja dementuje pogłoski o fiasku rozmów w sprawie zapewnienia ciepła w Elblągu. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu odwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której spółki państwowa i magistracka miały zaprezentować wypracowany model zaopatrzenia miasta w energię cieplną.

Jak poinformował Radio Olsztyn prezes Energi Kogeneracji Michał Wawryn, rozmowy między prezydentem Elbląga Witoldem Wróblewskim, Elbląskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Energą Kogeneracją nadal trwają.

Jeśli zakończą się pomyślnie, strony porozumienia będą mogły zaprezentować założenia projektu modelu docelowego. Niestety, jaki jest plan Energi i EPEC opowiedzieć nie można, bo nikt go zna. Nad czym ubolewa opozycja.

Zmarnowaliśmy pięć lat, grozi nam, że w przyszłym roku nie będzie ciepła

– uważa radny Janusz Hajdukowski z PiS. Trzeba liczyć się z sankcjami za emisję gazów cieplarnianych.

Z pisma Energi wynika, że zarząd nie zaakceptował pełnej wersji koncepcji, czekamy na jej zatwierdzenie

– uspokaja wiceprezydent Janusz Nowak. Gotowa jest część przygotowane przez miejską spółkę ciepłowniczą.

Jak dotąd nie ma wyznaczonego nowego terminu prezentacji modelu i głosowania nad jego przyjęciem bądź odrzuceniem przez radnych. Prezydent Elbląga zapowiadał, że zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z Energą Kogeneracją powinno to się stać do końca listopada.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ciepło, Janusz Nowak, Energa, Janusz Hajdukowski, Energa Kogeneracja
Co z planem zaopatrzenia Elbląga w ciepło? Radni mieli poznać koncepcję, ale sesja zanim się rozpoczęła została odwołana

Zwołana na dziś nadzwyczajna sesja elbląskiej Rady Miasta została odwołana tuż przed jej rozpoczęciem. Radni mieli się zapoznać z planem zaopatrzenia Elbląga w ciepło. Koncepcję na...

Zamknij
RadioOlsztynTV