Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Co z planem zaopatrzenia Elbląga w ciepło? Radni mieli poznać koncepcję, ale sesja zanim się rozpoczęła została odwołana

Fot. Ł. Węglewski

Zwołana na dziś nadzwyczajna sesja elbląskiej Rady Miasta została odwołana tuż przed jej rozpoczęciem.

Radni mieli się zapoznać z planem zaopatrzenia Elbląga w ciepło. Koncepcję na najbliższe lata miała przedstawić miejska spółka Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i podstawowy dostawca Energa Kogeneracja.

Przedstawiciel państwowej spółki nie stawił się na sesji, której termin – jak informuje prezydent Elbląga Witold Wróblewski – został ustalony już 29 października.

Opozycyjni radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości są oburzeni sposobem procedowania tak ważnej sprawy, bo nie do tej pory nie przedstawiono im żadnej koncepcji – tłumaczy radny Piotr Opaczewski.

Zdaniem opozycji, jeśli teraz nie podejmie się szybkich działań to w połowie przyszłego roku miasto zostanie pozbawione dostaw ciepła. Prezydent informuje, że spotkanie z Energą i głosowanie Rady Miasta powinno odbyć się do końca listopada.

Fot. Ł. Węglewski

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ciepło, ogrzewanie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
Piosenki sposobem na wychowanie młodzieży w miłości do Ojczyzny. W Elblągu trwa konkurs pieśni patriotycznej

Ponad stu uczniów z Elbląga i powiatu elbląskiego bierze udział w trzecim Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej. W repertuarze uczestników są utwory z różnych epok i dziejów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV