Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto wykona miejski mural w Elblągu? „Szukamy ludzi, którzy mają świadomość miejsca i zdolne ręce”

Fot. elblag.eu

Elbląg poszukuje artysty, który zaprojektuje i wykona mural. Ma powstać w przejściu pieszo-rowerowym wewnątrz oddanego rok temu wiaduktu, łączącego dzielnicę Zatorze ze śródmieściem.

Został ogłoszony ogólnopolski konkurs pod hasłem „Środowisko”. Miasto ma już sponsora, który zapewni farby i materiały malarskie. Projekty przyjmowane są do 16 maja. Zwycięzca będzie miał czas na wykonanie dzieła do końca roku.

Szukamy ludzi, którzy mają świadomość miejsca i zdolne ręce. Bo trzeba zapełnić specyficzną przestrzeń – tłumaczy Roman Smoleński, miejski plastyk. To są równoległe ściany w miejscu, w którym przechodnie są w ruchu. Hasło ”Środowisko” jest otwarte, nie ogranicza twórców. To oznacza, że mural może przedstawiać przyrodę, ekologię, miasto, przestrzeń publiczną czy ludzi.

Dodajmy, przestrzeń do zapełnienia muralem to 115 metrów kwadratowych, czystych betonowych ścian. Intencją elbląskiego samorządu jest stworzenie miejsca, które zniechęci wandali do zamazywania ich nielegalnymi graffiti.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, artysta, wiadukt, mural
„Przespaliśmy pierwszą połowę”. Olimpia Elbląg bez punktu wróciła z Częstochowy

Po sensacyjnej wygranej z liderującym Radomiakiem tydzień temu, tym razem szczęście nie dopisało 2-ligowej Olimpii Elbląg. Skra Częstochowa - Olimpia Elbląg 2:1 Podopieczni Adama Noconia przegrywali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV