Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kto przebuduje drogę krajową nr 51? Wiemy, kto złożył najkorzystniejszą ofertę

Fot. GDDKiA

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zdecydował, że firma Strabag przebuduje drogę krajową nr 51 na odcinku Smolajny – Kosyń.

Zdaniem komisji przetargowej firma złożyła najkorzystniejszą ofertę wartą prawie 20 mln 700 tysięcy złotych. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni i poprawa geometrii drogi. Dzięki budowie ciągu pieszo-rowerowego poprawi się również bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

Nawierzchnia trasy o długości około 2,2 km zostanie wzmocniona do nośności 11,5 tony na oś. Na tym odcinku zostaną zlikwidowane nienormatywne zakręty, powstanie kładka dla pieszych nad rzeką Łyną oraz oświetlenie drogi. Przebudowane zostaną zjazdy i odwodnienie.

Przebudowa odcinka DK51 Smolajny – Kosyń to kolejny etap modernizacji tej drogi. Zadanie łączy się z budowaną obecnie obwodnicą Smolajn, która powstaje w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Pozostali wykonawcy startujący w przetargu mają czas do 30 września na wniesienie ewentualnych odwołań. Jeśli w tym czasie nie wpłyną odwołania, umowa z wykonawcą zostanie podpisana.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, GDDKiA, przebudowa, DK51, Smolajny, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Rozbudowa drogi 53 Olsztyn-Szczytno coraz bliżej. Rusza przetarg na prace przygotowawcze

Rusza przetarg dotyczący  prac przygotowawczych na rozbudowę drogi krajowej 53 Olsztyn-Szczytno. Prace będą toczyły się w latach 2022-26. Natomiast budowa w systemie tradycyjnym zostanie zrealizowana w...

Zamknij
RadioOlsztynTV