Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kryptowaluty i akcje Orlenu. Na fałszywych ofertach stracili setki tysięcy złotych

Fot. Adobe Stock

117 tysięcy złotych straciła mieszkanka Ostródy, która chciała zainwestować w akcje Orlenu.  Jak informuje tamtejsza policja, na portalach społecznościowych można znaleźć fałszywe ogłoszenia o możliwości szybkiego i dużego zysku po zainwestowaniu swoich pieniędzy w paliwo, złoto czy akcje spółek skarbu państwa.

Oszuści często wykorzystują nazwy i logo znanych firm. Na taką fałszywą ofertę dała się nabrać 68-latka z Ostródy. Kobieta uwierzyła, że inwestuje w akcje koncernu naftowego, a także w złoto. W efekcie straciła 117 tysięcy złotych.

W podobny sposób oszuści okradli mieszkańca Mrągowa. Mężczyzna stracił 21 tysięcy złotych.

PKN Orlen informuje, że inwestowanie w akcje koncernu przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalność maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego. Dlatego wszelkie ogłoszenia w internecie, reklamy, które kuszą szybkim zyskiem powinny wzbudzić naszą czujność.

Ostatnio oszuści wykorzystują także podobną metodę na kryptowaluty. Oferują w internecie pomoc w inwestowaniu, a w rezultacie poprzez programy internetowe pozwalające śledzić operacje wykonywane na kocie ofiary, okradają je.

W ten sposób mieszkaniec powiatu elbląskiego stracił 130 tysięcy złotych. Tyle samo straciła na początku tygodnia 34-letnia mieszkanka powiatu piskiego oszukana metodą na kryptowaluty.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszuści, kryptowaluty
Mniejsze podatki, ekolodzy przeciwni budowie S16, co z pieniędzmi z KPO? Słuchaj audycji My, Wy, Oni

Audycja publicystyczna My, Wy, Oni to spotkanie przedstawicieli partii politycznych. Gośćmi Krzysztof Kaszubskiego byli: Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja/Ruch Narodowy Władysław Mańkut - Nowa Lewica Adam...

Zamknij
RadioOlsztynTV