Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krótszy tydzień pracy i dane dotyczące bezrobocia w audycji My, Wy, Oni

Fot. P. Getka

Najnowsze dane dotyczące bezrobocia, zmiany w fabryce Michelin w Olsztynie oraz krótszy tydzień pracy były tematami audycji My, Wy, Oni. W studiu Radia Olsztyn gościli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców.

Zaproszenie Andrzeja Piedziewicza przyjęli:

  • Wojciech Kowalski – NSZZ Solidarność
  • Jarosław Szunejko – OPZZ
  • Rafał Laskowski – Konfederacja Lewiatan
  • Jan Zdziarstek – Business Centre Club

Coraz częściej słychać o 4-dniowym lub 35-godzinnym tygodniu pracy. Ile  powinniśmy pracować? O tym m.in. dyskutowali goście audycji My, Wy, Oni. Tematem rozmowy były także zmiany w fabryce Michelin. Firma ogłosiła, że zamyka w Olsztynie zakład opon ciężarowych. Będą one produkowane w innych państwach. Pracy ma nie stracić nikt, bo pracownicy mają dostać oferty w innych zakładach olsztyńskiej fabryki. Zwykła reorganizacja, na której Olsztyn nie straci, czy jednak sygnał jakichś problemów?

Część audycji poświęcona była najnowszym danym na temat bezrobocia. Te wydają się optymistyczne, bo stopa bezrobocia nieco spadła, do 5,3 procent w Polsce i 8,5 procent w województwie warmińsko-mazurskim. Ale jednocześnie Główny Urząd Statystyczny poinformował, że mamy w kraju zapowiedzi zwolnień grupowych. Jest się czego bać?

Audycję kończył temat podatkowy. Ministerstwo finansów zapowiada tzw. podatek wyrównawczy – chodzi o wprowadzenie unijnych przepisów przewidujących minimalny poziom opodatkowania międzynarodowych grup przedsiębiorstw oraz grup krajowych. Czy to w jakikolwiek sposób wpłynie na firmy w regionie?

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za A. Piedziewicz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie każde drzewo można wyciąć w dowolnym momencie. O czym należy pamiętać?

Wiosna to czas remontów i porządków – nie tylko w domach ale i na posesjach wokół nich. Wiele osób podejmuje w tym czasie decyzję o usunięciu...

Zamknij
RadioOlsztynTV