Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie każde drzewo można wyciąć w dowolnym momencie. O czym należy pamiętać?

Wiosna to czas remontów i porządków – nie tylko w domach ale i na posesjach wokół nich. Wiele osób podejmuje w tym czasie decyzję o usunięciu drzewa, które np. zacienia elewację, gubi dużo liści lub zwyczajnie jest stare i zagraża bezpieczeństwu.

Nie każde drzewo można jednak wyciąć, a tym bardziej – nie o każdej porze roku. Krzysztof Polewko, starszy specjalista ds. ochrony zadrzewień w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie przypomina o okresie lęgowym ptaków i o czasowym zakazie prowadzenia takich prac. Zakaz wycinki drzew obowiązuje od 1 marca do 15 października. Choć w wielu przypadkach okres ten kończy się pod koniec sierpnia.

Zabronione jest wycinanie drzew bez specjalnego zezwolenia. Nie wolno także niszczyć siedlisk, które są obszarem rozrodu i wychowu młodych ptaków. Nie wolno także niszczyć gniazd i celowo płoszyć ptactwa.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: I. Malewska
Redakcja: K. Ośko

Więcej w RDOŚ, drzewo, porządki, ochrona środowiska
Porządki nad Żbikiem. W akcji wzięły udział całe rodziny

Wzięli worki we własne ręce i bardzo szybko je zapełnili. Mieszkańcy kilku olsztyńskich ulic wspólnie posprzątali brzegi jeziora Tyrsko, popularnie nazywanego Żbikiem oraz fragment okolicznego lasu....

Zamknij
RadioOlsztynTV