Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Makabra na cmentarzu. Kobieta wpadła do głębokiej na 9 metrów studni

Fot. OSP Rożental/FB

Strażacy uratowali kobietę, która wpadła do głębokiej na około 9 metrów studni. Do tego groźnego zdarzenia doszło na wiejskim cmentarzu w Grabowie, w powiecie iławskim.

Służby wezwał na pomoc zięć 59-latki, zaniepokojony jej długą nieobecnością w domu. Szukając teściowej, poszedł m.in. na cmentarz, tam przy studni znalazł torebkę. Spojrzał w ujęcie wody i między kręgami, na jej powierzchni dostrzegł poszukiwaną. Szybko opuścił łańcuch z wiadrem, żeby kobieta mogła się przytrzymać. Na miejsce wezwano strażaków.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że kobieta jest w studni, na zawieszonym na łańcuchu wiadrze. Strażacy wyciągnęli kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala z objawami hipotermii

– poinformował Radio Olsztyn oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, mł. bryg. Rafał Melnyk.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 27 strażaków. Według wstępnych ustaleń policji, kobieta wpadła do studni, po tym jak się poślizgnęła.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska/akt.tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażak, cmentarz, studnia
Gmina Orzysz odnowi cmentarz z czasów I wojny światowej

Trwa renowacja cmentarza wojennego w Cierzpiętach koło Orzysza. Nekropolia pochodzi z czasów I wojny światowej. Cmentarz jest ukryty w lesie. Nigdy nie był odnawiany. Władze gminy...

Zamknij
RadioOlsztynTV