Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kreakcja Roku w rękach Grzegorza Gromka

Grzegorz Gromek w spektaklu „Kariera Nikodema Dyzmy” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Fot. Teatr im. Stefana Jaracza w Oslztynie

Uroczysta Gala zakończyła 22. Olsztyńskie Spotkania Teatralne. W plebiscycie na Teatralną Kreację Roku zwyciężył Grzegorz Gromek.

Widzowie olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza wyróżnili go za tytułową rolę w Karierze Nikodema Dyzmy Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.

00:00 / 00:00

Tradycyjnie – w związku z przypadającym 27 marca Międzynarodowym Dniem Teatru, pracownikom teatru Jaracza przyznano nagrody.

Odznaki Honorowe za zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego otrzymali Przemysław Bartnikowski – mistrz oświetlenia, związany z olsztyńskim teatrem od 1968 roku i Lidia Okuszko, która pracuje tam od 30 lat, a od 10 lat jest kierowniczką Biura Obsługi Widzów.

00:00 / 00:00

Dyrektor Teatru Janusz Kijowski swoje nagrody przyznał pracownikom administracyjnym. Wręczono również Srebrną Maskę sponsorowi teatru i specjalną Maskę dla Wiernego Widza, którą otrzymał Zespół Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie. W gronie wyróżnionych znaleŸli się również aktorzy Hanna Wolicka i Marian Czarkowski.

Wieczór zakończył spektakl Trzej Muszkieterowie w reżyserii Giovanniego Castellanosa. (alip/kan/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, gala, 22. Olsztyńskie Spotkania Teatralne
Święto teatru rozpoczęte!

W Olsztynie rozpoczęły się 22 Spotkania Teatralne. Jest to przegląd ciekawszych przedstawień, które powstały na polskich scenach w ostatnim czasie. Będzie można zobaczyć spektakle dramatyczne, pantomimę,...

Zamknij
RadioOlsztynTV