Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krasnoludki zadomowiły się w Kamienicy Naujacka. Podglądał je i uwiecznił grafik Maciej Szymanowicz

Fot. Facebook MOK – Krasnoludki: Fakty, mity i głupoty

W Olsztynie pojawiły się krasnoludki. Za sprawą wystawy w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury widzowie – ci mali ci nieco starsi – mogą dowiedzieć się, skąd się biorą te stworzenia, co mają w środku, jak się bawią i jak uczestniczą w naszym-ludzkim życiu.

Wystawa ilustracji Macieja Szymanowicza pt. Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty przybliża również szczegóły dotyczące ich problemów zdrowotnych.

00:00 / 00:00

Maciej Szymanowicz to pochodzący z Białegostoku grafik, dizajner, autor okładek i ilustracji do książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, tworzy plakaty teatralne i gry planszowe.

Za ilustracje do książki „Asiunia” Joanny Papuzińskiej otrzymał Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy, a za ilustracje do „Wszystkie moje mamy” Renaty Piątkowskiej nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka oraz nagrodę Festiwalu Literatury dla Dzieci. Olsztyńska wystawa „Krasnoludki. Fakty, mity i głupoty” prezentuje ilustracje z książki autora pod tym samym tytułem.

Fot. Facebook MOK – Krasnoludki: Fakty, mity i głupoty

Fot. Facebook MOK – Krasnoludki: Fakty, mity i głupoty

Fot. Facebook MOK – Krasnoludki: Fakty, mity i głupoty

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Niebezpieczne burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia

IMGW wydało w niedzielę po popołudniu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla m.in. Pomorza Zachodniego, Warmii i Mazur, Śląska, Podlasia, Podkarpacia, Ziemi Świętokrzyskiej, Małopolski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV